top of page
Studio Fotograficzne

Jak przygotować się do sesji?

Jako klient/ka potrzebujesz dobrych zdjęć, jest to zadanie fotografa aby wydobyć z Ciebie to co najlepsze - jednak aby było to możliwe, musisz się odpowiednio przygotować, tak samo jak musisz umyć zęby przed wizytą u dentysty.

Muzeum

01

Referencje

Koncepcja sesji którą chcesz zrealizować to fundament, na bazie którego opierać się będzie praca z fotografem - im więcej konkretów, tym lepiej. Pozy, miejsca, klimat zdjęć to esencja tego, czego potrzebuje fotograf aby przygotować się do sesji z Tobą i spełnić Twoje oczekiwania. 

Warto zaznaczyć co podoba Ci się w konkretnych referencjach aby lepiej zrozumieć się z fotografem i zwrócić uwagę na ich ilość - im więcej konkretów, tym lepiej.

02

Przegląd szafy

Aby móc zrealizować Twój zamysł, potrzebujemy wcześniej przygotowanych ubrań. Jest to bardzo istotne aby nie robić tego w przeddzień lub co gorsza w dniu sesji zdjęciowej. Przejrzyj swoją szafę w poszukiwaniu ubrań zgodnych z koncepcją, być może znajdziesz też zapomniany element ubioru którego nie nosisz na co dzień, a warto będzie go użyć jako rekwizytu.

Ubrania wiszące
Maska do spania

03

Wypoczynek

Wiele rzeczy można zmienić w postprodukcji ale zmęczenie w oczach zawsze będzie widoczne, dlatego tak istotne jest, aby przed sesją dobrze wypocząć, sen czyni cuda. Warto zadbać o odpowiednią jego ilość zanim przyjedziesz na sesję, postaraj się o to, by w jej trakcie nikt Ci nie przeszkadzał. Praca, dom, dzieci wszystko da się ogarnąć na ten krótki czas. Wycisz telefon, tak by jego dzwonek nie stresował Cię sesja trwa około 1-1,5 godziny, to czas, w którym świat bez Ciebie da sobie radę!

04

Makijaż

To wyjątkowa okazja, nie codziennie pozwalasz sobie na sesję, więc warto zadbać o każdy detal - makijaż oraz fryzura wykonana u profesjonalisty to świetny wybór. Pamiętaj te czynności wykonujesz jednorazowo przed sesją, a efekt na zdjęciach zostanie na zawsze :)

Nakładanie tuszu do rzęs
Kobieta w białej bluzce

05

Pozytywne nastawienie

Ta sesja na pewno się uda i wyjdziesz cudownie, tylko uwierz w to i nastaw się na super efekty.
To że zdarzają się "głupie miny" i zamknięte oczy w trakcie sesji to standard, ale finalnie otrzymasz te starannie wyselekcjonowane i obrobione zdjęcia na których wyglądasz najlepiej - bo o to chodzi zarówno Tobie jak i Twojemu fotografowi!

bottom of page